Elementy kute – gotowe czy na zamówienie

Elementy kute w budownictwie

Metalowe konstrukcje występujące w budownictwie stają się ponownie modne i poszukiwane przez klientów. Zwiększa się ilość firm zajmujących zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym połączeniem ślusarstwa z kowalstwem. Szukając rozwiązań zgodnych z potrzebami klientów, można korzystać z wielu rozwiązań dostępnych na rynku, choćby takich jak elementy kute.

Kowalstwo artystyczne

Tradycyjne kowalstwo wymaga od wykonawcy dużego doświadczenia i lat praktyki w umiejętności pracy z kutym metalem. Budowa takich konstrukcji wymaga czasu i narzędzi potrzebnych do rozgrzania metalu. Każde wykonane w ten sposób elementy kute będą inne i charakterystyczne tylko dla jednej realizacji. To podnosi koszty realizacji z powodu większej ilości godzin pracy, aby wykonać ozdoby kute . Wynik prac docenia szczególnie klienci doceniający pracę ręczną i indywidualne podeście do projektów wykonania. W szczególnych wypadkach można personalizować elementy dla potrzeb inwestora.

Gotowe elementy z katalogu

Drugim rodzajem działalności jest ślusarstwo z elementami kowalstwa artystycznego. Tu można zachować większą powtarzalność produkcji, co powoduje ograniczenie wysokości cen wyrobów. Stosowane jest połączenie kształtowników metalowych z takimi elementami jak rozety kute . Duży wybór gotowych elementów pozwala na zakup dowolnego zestawu towarów potrzebnych do budowy ogrodzeń i bram. Wszystkie części można łączyć ze sobą poprzez spawanie transformatorowe lub w osłonie gazowej. To pozwala na wykonywanie zleceń nawet przez mniej doświadczonych ślusarzy.
Oferta opisana w katalogu takich wyrobów pozwala na zakup różnych elementów o różnych grubościach. Wykończenia upodabniają groty kute do tych wykonanych w kuźni przez kowala. Ogrodzenie złożone z takich części będzie wyglądało bardzo estetycznie. Zachowa wygląd pracy starych mistrzów i uzupełnione zostaną o nowoczesne toczone zawiasy do furtki i bramy. Część podzespołów występuje w wersji fakturowanej.